Nihai tüketiciye kullanıma hazır olarak ürün sunma yöntemlerinden birisi de dilimleme yöntemidir. Et, salam, sosis, sucuk, peynir, meyve, salata ve sebze gibi pek çok ürün, ev hanımlarının işini kolaylaştırmak amacıyla dilimlenerek pazara sunulur.
 
 
Meyve ve sebzeler için pek çok farklı teknoloji ve dilimleme yöntemi mevcuttur.
Endüstriyel dilimleme çözümlerinde ürünün fiziksel özellikleri, yıkanmış ve yüzeyinin temiz olması, olgunluk durumu, dilimleme sıcaklığı, kapasitesi, dilim sonrası işlemler, kolay bıçak değişimi, vs. pek çok etmen makine seçimimizi etkilemektedir.
 
 
Dilimleme yönteminde karşılaşılan en büyük zorluk, dilimleme dolayısıyla ürünün dış ortamla temas yüzeyinin artmasıdır. Eğer ambalaj uygulamalarında, gerek ürünü dilimlerken ve gerekse ambalaj sürecinde doğru uygulamalar yapılmazsa müşterilerinize mahcub olmanız ve marka değerinizin zedelenmesi kaçınılmazdır.
 
Diğer taraftan dilimlenen ürünlerin elenmesi, kalibre edilmesi, yıkanması, yüzeyinin kurutulması, buzlu suda soğutulması yada ısıl işlem proses dizaynı projenin başarısını etkileyen faktörlerin başında sayılabilir.
Gıdalarda bulunan patojen organizmaların gelişmelerini önlemek ve mikrobiyel güvenliği sağlamak için, kontrollü ısıtma/soğutma şartları altında, minimal işleme, porsiyon ambalaj, ısıl işlem uygulama ve depolama kombinasyonlarıyla güvenli gıda üretimininde bizler APACK olarak çözüm ortağınız olarak çalışmaktayız.
 
En son haberlerimize ulaşmak için e-bültenimize abone olun :

APACK

Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Sti.
Ferhatpaşa Mahallesi, 22.Sokak No:43    
34888 Ataşehir • İstanbul / TÜRKİYE  
www.apack.com.tr      info@apack.com.tr        export@apack.com.tr

Tel: +90 216 661 33 71
      +90 216 661 26 69
      +90 216 661 60 13

Mobil: +90 0530 265 04 00
Fax: +90 216 661 33 70 
editor@apack.com.tr    

 web yazılım ve uygulama

 

 

Tüm hakları saklıdır apack.com.tr