(Extended)

DS(Double Station)

SP(Skin Pack)

X(Custom)

 

 

MAP (Modified Atmosphere Packaging) 1970 li yıllardan beri kullanılan bir ambalajlama tekniğidir. Ambalajın içindeki atmosferi denetleyerek, gıdayı en az etkileyecek, bozulma sürecini yavaşlatacak gazlarla doldurarak kapatma işlemidir. Katkı maddesi kullanmadan ürünün raf ömrünü uzatan bir teknoloji olduğu için gıda sektöründe en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

APACK olarak MAP teknolojisiyle çalışan makineler üzerinde 15 yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Ürettiğimiz makineleri modern çağın teknolojik özelliklerine göre sürekli geliştiriyoruz.

MAP25 serisi üreticinin isteklerine uygun olarak tasarlanan ve geliştirilen bir üründür.  Büyütülmüş (Extended), Çift İstasyonlu (Double Station) ve Skin Ambalaj yapabilen versiyonları mevcuttur.

MAP25 ülkemizdeki çalışma koşulları için tasarlanmıştır ve en küçük vidasına kadar APACK tarafından imal edilmektedir. Paslanmaz çelikten gövdesi son derece sağlamdır ve yer değiştirmelerde makinenin ayarları bozulmaz. Bakımı ve temizliği çok kolaydır. Her türlü üretim ortamına rahatça sığar. Dokunmatik ekranı sayesinde paketleme sürecinin her adımı rahatlıkla kontrol edilir. 24 adet PLC kontrol devresi ile üretimin bütün aşamaları ve olası hata mesajları ekranda görüntülenir. Her türlü tabak ve film çeşitlerine uygun olarak işlemleri ayarlanabilir. 99 program hafızası ile farklı üretim modellerine kolaylıkla geçiş yapılabilir.

MAP25 kolaylıkla değiştirilebilen farklı tabak kalıplarıyla, farklı tip ürün ambalajında kullanılabilir.

Özel  ZERO2  yazılımı ile kademeli vakum işlemleri kolaylıkla uygulanabilir. Bu sayede paketin ve ürünün içindeki bütün oksijen dışarı alınır. Sıvı gıdalar, soslar, sıcak paketlenmesi gereken ürünler bile hava geçirmeyecek şekilde (hermetic) kolayca ambalajlanabilir.

Ambalajın içindeki atmosfer istenilen şekilde oluşturulduktan sonra üst film, tabağın kenarlarına kaynak yapılarak kapatılır ve ambalajın içi ile dış dünyanın bağlantısı kesilir.

Doğru teknik bilgi ile gıdanıza uygun tabak ve üst film seçimi yaparsanız, ürününüzün raf ömrü iki yıla kadar uzayabilir. APACK bu konuda sizlere yol göstermekten mutluluk duyacaktır.

MAP25,  yurt içi ve yurt dışında 7/24 servis ve APACK garantisi ile sizlerin kullanımına sunulmuştur.

MAP25 serisi makinelerimiz uluslararası uygunluk sertifikalarına sahiptir.

MAP ambalajda kullanılacak her türlü film çeşitleri APACK tarafından temin edilmektedir.

Paketleme portföyümüzün lojistik zincirinde, enerjinin korunmasına, verimliliğin artmasına katkı sağlayan ambalaj çözümü ortağınız olarak karşılıklı yarar ilkeleri doğrultusunda sizi desteklemek üzere çalışmaya bekliyoruz.

 

 

Bütün makinelerimiz gerek sektörün ihtiyaçları gerekse müşterilerimizin istekleri doğrultusunda sürekli geliştirilmekte ve yenilenmektedir. Firmanızın bütçesi ve ihtiyacı doğrultusunda farklı modellerimiz içinden seçim yapabilirsiniz.

MAP25E (Extended) - Genel kullanım dışında büyük ambalajlar için standart MAP25 yapısı, hacmi, kalıp ölçüleri genişletilmiştir. Bu genişlik sizin ambalaj ihtiyacınıza göre tekrar tasarlanmakta ve makinelerimiz ihtiyacınıza uygun ölçülerde üretilmektedir.

MAP25DS (Double Station) Standart MAP25 sizin üretim kapasitenizi karşılamıyorsa, tek gövde üzerine iki istasyon yerleştirilerek tasarlanmış MAP25DS tercih edebilirsiniz. Böylece düşük maaliyetle üretim kapasitenizi iki katına çıkartabilirsiniz.

 

MAP25SP (Skin Pack) - Sektörün ihtiyaçlarına göre geliştirdiğimiz MAP25 artık çağdaş ambalaj yöntemlerinden birisi olan Skin Ambalaj da gerçekleştirebilecek şekilde yenilendi. SKIN ambalaj teknolojisinde üst film ürünün bittiği noktadan ihtibaren tabağa yapışmakta ve ürünün şekil ve konumu bozulmadan uzun süre gıdanın dayanmasını sağlamaktadır. Hem makine teknolojisi hem de üst filmi farklıdır. Tabak içine yerleştirilen ürünlerde yaklaşık 10 mm, özel uygulamalarda ise 35 mm ürün yüksekliğine kadar çıkılabilmektedir. Vakum istasyonunda ısıtılan üst film ani olarak alt tabağa vakumlanmakta, böylece  sıcak olan film ürünün bittiği noktadan ihtibaren tabağa kaynak olmaktadır.

MAP25X (Custom) - Tek, büyük ebatlı ve ağır ambalajlarınızı MAP25 ile gerçekleştirirken size kolaylık sağlayacak taşıyıcılara ihtiyacınız varsa işte bu aradığınız modeldir. MAP ambalaj için düşük maaliyetli ama çok kullanışlı bir çözümdür. Ürün taşıyıcılarla kalıba oturunca otomatik olarak kalıp sürgüsü çalışır ve ürünü kalıp odasına yerleştirir. MAP ambalaj bitince kalıp sürgüsü ürünü dışarı çıkartır ve taşıyıcıya aktarır.

 

 

En son haberlerimize ulaşmak için e-bültenimize abone olun :

APACK

Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Sti.
Ferhatpaşa Mahallesi, 22.Sokak No:43    
34888 Ataşehir • İstanbul / TÜRKİYE  
www.apack.com.tr      info@apack.com.tr        export@apack.com.tr

Tel: +90 216 661 33 71
      +90 216 661 26 69
      +90 216 661 60 13

Mobil: +90 0530 265 04 00
Fax: +90 216 661 33 70 
editor@apack.com.tr    

 web yazılım ve uygulama

 

 

Tüm hakları saklıdır apack.com.tr