APACK 2015 BİLANÇOSU

Yıllar böyle geçti...

Gözümüzün nuru, ekmek teknemiz APACK, ambalaj makineleri imalatında ve gıda ambalajı çözümlerinde onuncu yılını geride bıraktı.  Özellikle son 4 yılda yaptığımız atak ile hem kendi ülkemizde hem de dünya pazarında marka değerimizi yükselttik. 

 

Son yıllarda sosyal medya ve sanal alem iletişimine verdiğimiz önem meyvalarını sunmaya başladı. Bu iletişim ağını oluşturabilmek, ürün ve hizmet kalitemizi arttırabilmek için çoğu zaman ailelerimizin zamanından çaldık.  Ama sonunda gördük ki müşteri sayımızı  arttırarak, uluslararası piyasaya açılarak, verdiği sözleri yerine getiren saygın bir firma olarak anılarak alınterimizin karşılığını almaya başlamışız.

 

Birkaç yıl önce sadece iç piyasaya makine ve hizmet verebilirken, şimdi 66 ülkede faaliyet gösteren makinelerimiz var.

 

2015 Aralık ayı itibariyle ihracat oranımız %60 lara çıkmış durumda.

 

334 yabancı firmaya uluslararası standartlara uygun makine ve hizmet sunuyoruz.. Özellikle Avrupa ve Amerika piyasalarına makine satabilmek için onların kalite standartlarına ulaşmış olmanız gerekiyor. Yurt dışında yaptığımız bu atılım dolayısıyla 27 ülkede APACK Bayi Ağı hizmet vermektedir.

 

Yurtdışı prestijimiz sadece kendi makinelerimizi satarken değil, yabancı firmaların makine ve hizmetlerini iç piyasaya sunarken de bize değer katıyor. İçlerinde Steriflow, Eillert, KT, Foodlogistic,  Solpac, PND gibi firmaların bulunduğu pekçok firmanın Türkiye Distribütörlüğünü de başarıyla sürdürüyoruz.

 

Yurtdışı iş yoğunluğumuz, iç piyasayı ihmal ettiğimiz anlamına gelmiyor. 2015 Aralık ayı itibariyle tam 873 yerli firmaya makine ve hizmet sunduk.

 

6 kategoride 23 farklı model makine üretirken, TUBİTAK VE KOSGEB ile yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz inovasyon ürünlerimiz fabrikalarda ve üretim alanlarında çalışmaya başladı.

 

Bugüne kadar 49 ulusal ve uluslararası fuara katıldık. Binlerce müşteriyle masaya oturduk, kendimizi ve işlerimizi anlattık, çözüm önerilerimizi paylaştık.

 

Bütün bunlar tesadüfi gelişmeler değil, altında büyük emek var. Her gün 6000 in üzerinde masaya mesaj dağıtıyoruz.

 

Kurduğumuz iletişim ağının aktif üyesi 5000 lere yaklaştı. Bunların yanında yerli ve yabancı 900 aboneli tamamen bilimsel ve akademik yazışmaların yapıldığı grubumuz mevcut. Bu grup sayesinde dünyada yapılan bütün çalışmalardan, yeni teknolojilerden haberimiz oluyor.

 

Yılda ortalama 130 makine satabildiğimiz bugünlere gelirken, bu zorlu yolda bizlerle beraber yürüyen, çalışan, düşünen paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

Firmamızın bugünlere gelmesinde büyük emeği ve alınteri olan bütün çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ekmeğimizi kazanırken eşimizden çocuğumuzdan daha fazla birlikte olduğumuz bu insanlar bizim ikinci ailemiz. Hepsini sevgiyle kucaklıyoruz.

   

Bu dünya hepimizin sofrasına ekmek verebilecek kadar zengin ve büyük.

 

Bu sofrada hepimize yer var.

 

Barış ve dostlukla keyifli çalışmalar yapacağımız nice yıllara…

 

Not: Kahvemiz her zaman hazır, sohbetimiz sıcaktır.

 

 

 

  En son haberlerimize ulaşmak için e-bültenimize abone olun :

APACK

Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Sti.
Ferhatpaşa Mahallesi, 22.Sokak No:43    
34888 Ataşehir • İstanbul / TÜRKİYE  
www.apack.com.tr      info@apack.com.tr        export@apack.com.tr

Tel: +90 216 661 33 71
      +90 216 661 26 69
      +90 216 661 60 13

Mobil: +90 0530 265 04 00
Fax: +90 216 661 33 70 
editor@apack.com.tr    

 web yazılım ve uygulama

 

 

Tüm hakları saklıdır apack.com.tr