MAP (Modified Atmosphere Packaging) 1970 li yıllardan beri kullanılan bir ambalajlama tekniğidir. Ambalajın içindeki atmosferi denetleyerek, gıdayı en az etkileyecek, bozulma sürecini yavaşlatacak gazlarla doldurarak kapatma işlemidir. Katkı maddesi kullanmadan ürünün raf ömrünü uzatan bir teknoloji olduğu için gıda sektöründe en çok tercih edilen ambalaj yöntemlerden birisidir.

APACK olarak MAP teknolojisiyle çalışan makineler üzerinde 15 yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Ürettiğimiz makineleri modern çağın teknolojik özelliklerine göre sürekli y eniliyoruz, geliştiriyoruz.

MAP ambalajda yüksek kapasiteli seri üretim ihtiyacınız varsa çözüm kesinlikle APACK autoMAP serisi tam otomatik MAP ambalaj hatlarıdır.

autoMAP100  serisi makinelerimizle hazırlanan üretim hatları tamamen müşterinin ihtiyacına göre projelendirilmektedir. Üretim alanınızın yerleşimi, büyüklüğü; diğer üretim makinelerinize göre tamamen size özel çözümler üretmekteyiz.

autoMAP100 serisi her türlü paketleme ihtiyacınızı tam otomatik sistemlerle karşılayabilen üretim hatlarıdır. Üretim hatları tabak beslemeden başlar, ürünün doldurulması, gramajlanması, sıralanması, MAP kapaması, etiketlenmesi, toplanması ve istifi gibi bütün aşamaları kapsamaktadır.

Makinelerimizin gövdesi tamamen paslanmaz çelikten üretilmiştir. Yürüyen bantlar ve hareketli unsurlar hijyenik malzemeden hazırlanmıştır. Makinenin kullanımı, bakımı, temizliği çok kolaydır. 

Tek gözlü ve çok gözlü tabak kullanımına uygundur.

Özel   ZERO2   yazılımı ile kademeli vakum işlemleri kolaylıkla uygulanabilir. Bu sayede paketin ve ürünün içindeki bütün oksijen dışarı alınır. Sıvı gıdalar, soslar, sıcak paketlenmesi gereken ürünler bile hava geçirmeyecek şekilde (hermetic) kolayca ambalajlanabilir.

Ambalajın içindeki atmosfer istenilen şekilde oluşturulduktan sonra üst film, tabağın kenarlarına kaynak yapılarak kapatılır ve ambalajın içi ile dış dünyanın bağlantısı kesilir.

Dokunmatik ekranı sayesinde paketleme sürecinin her adımı rahatlıkla kontrol edilir. Çok sayıdaki PLC kontrol devresi ile üretimin bütün aşamaları ve olası hata mesajları anında ekranda görüntülenir. Her türlü tabak ve film çeşitlerine uygun olarak bütün işlemler ayarlanabilir. 99 program hafızası ile farklı üretim modellerine kolaylıkla geçiş yapılabilir. Kalıp değiştirme, film bobin değiştirme uygulamaları çok basitleştirilmiştir. Bu sayede firma personeli tarafından her türlü müdahale kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Üretim hattında ait her türlü izlemeyi ve denetimi yapan otomasyon ünitesi, olası hatalarda, yanlış kullanımlarda ve tesisat arızalarında anında uyarılar yapmakta ve sistemi korumaya almaktadır.

autoMAP100 serisi makinelerimiz ülkemizdeki çalışma koşulları gözetilerek tasarlanmıştır ve en küçük vidasına kadar APACK tarafından imal edilmektedir. autoMAP serisi makinelerimiz uzun süreli kesintisiz üretimlere uygun olarak tasarlanmışlardır.

Doğru parametreler ile gıdanıza uygun tabak ve üst film seçimi yaparsanız, ürününüzün raf ömrü iki yıla kadar uzayabilir. APACK bu konuda sizlere yol göstermekten mutluluk duyacaktır.

autoMAP100  yurt içi ve yurt dışında 7/24 servis ve APACK garantisi ile sizlerin kullanımına sunulmuştur.

autoMAP100 serisi makinelerimiz uluslararası uygunluk sertifikalarına sahiptir.

MAP ambalajda kullanılacak her türlü tabak ve film çeşitleri APACK tarafından temin edilmektedir.

 

 

 

autoMAP100E (Extension) Genel kullanım dışında büyük ambalajlar için standart autoMAP100 yapısı, hacmi, kalıp ölçüleri genişletilmiştir. Bu genişlik sizin ambalaj ihtiyacınıza göre tekrar tasarlanmakta ve makinelerimiz ihtiyacınıza uygun ölçülerde üretilmektedir.

 

autoMAP100MINI Yine müşterilerimizden gelen istek doğrultusunda autoMAP serisinin MİNİ versiyonunu hazırladık. Proses alanları daha küçük olan üreticilerimiz için geliştirdiğimiz bu modelimiz, autoMAP serimizin bütün özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Hem bütçe hem de yerleşme açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

autoMAP100Compact autoMAP100MINI ürünümüze her türlü tam otomasyon eklentileri uygulanabilmektedir. Tam otomatik doldurma, tabak besleme, tartı, etiketleme vb. bütün hizmetler autoMAPCOMPACT serimizde hizmetinize sunulabilmektedir. 

 

 

En son haberlerimize ulaşmak için e-bültenimize abone olun :

APACK

Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Sti.
Ferhatpaşa Mahallesi, 22.Sokak No:43    
34888 Ataşehir • İstanbul / TÜRKİYE  
www.apack.com.tr      info@apack.com.tr        export@apack.com.tr

Tel: +90 216 661 33 71
      +90 216 661 26 69
      +90 216 661 60 13

Mobil: +90 0530 265 04 00
Fax: +90 216 661 33 70 
editor@apack.com.tr    

 web yazılım ve uygulama

 

 

Tüm hakları saklıdır apack.com.tr