DENEME SÜRÜŞÜ YAPMADAN OLMAZ

Ürünü piyasaya sürmeden önce geçirdiğimiz uzun bir süreç var.

Çalışmaya karar verdiğimiz müşterilerimizle bir araya geldiğimizde onların makinesini teslim etmeden önce sıkı bir ön çalışma yaparız. Ambalajı yapılacak ürünün niteliğine göre pek çok ayar değişir. Bileşenler doğru hesaplanmalı, doğru malzemenin kullanılması gereklidir. Ürün taze mi kuru mu, gaz salınımı yapıyor mu, ısıya ve ışığa duyarlı mı, uzun raf ömrü için ambalaj içinde ne tip bir gaz karışımı kullanılmalı, uygulanacak vakum değeri, kaynak süresi ne olmalı bütün bunlar test edilir ve öyle ürün piyasaya sürülür. 

   

 

Bütün bu değişkenler, marketin reyonundan ürünü alan son kullanıcıyı derinden etkiler. Ambalajınızda birbirine uygun alt tabak ve üst film kullanmazsanız, ambalajınız yolda açılabilir ve içindekiler ortalığa saçılabilir. Veya maliyetleri indirmek için ince üst film kullanırsınız, film mikron seviyesinde delinir veya yırtılır, içindeki ürün hava alır küflenir. Vakumu fazla yaparsanız ürün ezilir. Az yaparsanız üst film şişer. 

   

 

Her ürün farklı özellikler gösterir. Kimisi ambalaj içinde suyunu salar, kimisi şişer, kimi ürün oksijenden uzaklaşırsa kararır, suyunu kaybederse kurur. Bütün bu değerleri ancak deneyerek ölçümleyebilirsiniz.

 

   

Marka yaratmak çok zaman alan, çok zahmetli, büyük yatırım gerektiren bir iş. Senelerce uğraşıp markanızı bir yere getirirsiniz ama raftaki bir ürününüz küflenirse yılların emeği çöp olur. Bu nedenle ürününüze uygulanacak ambalajın bileşenlerini doğru saptamanız gerekir. 

 

 

Bu nedenle makinelerimizi teslim etmeden önce uygun bileşenleri tespit etmek için ürünlere bir takım testler uygulanmasını isteriz. Yılların getirdiği deneyimlerle bazı ürünlerin nasıl tepki verdiğini bildiğimizden çözümlerimiz zaten hazırdır. Ama her gün ambalajlanarak piyasaya sürülecek yeni ürünlerle karşılaşıyoruz. Bunları denemeden piyasaya sürmemeyi kendimize görev edindik.

ShowRoom alanımızda yüze yakın demo kalıpta  binlerce farklı tabağı deneyebiliriz. Hem de istediğimiz cins üst filmi kullanarak. 

   

 En son haberlerimize ulaşmak için e-bültenimize abone olun :

APACK

Ambalaj Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Sti.
Ferhatpaşa Mahallesi, 22.Sokak No:43    
34888 Ataşehir • İstanbul / TÜRKİYE  
www.apack.com.tr      info@apack.com.tr        export@apack.com.tr

Tel: +90 216 661 33 71
      +90 216 661 26 69
      +90 216 661 60 13

Mobil: +90 0530 265 04 00
Fax: +90 216 661 33 70 
editor@apack.com.tr    

 web yazılım ve uygulama

 

 

Tüm hakları saklıdır apack.com.tr